warsztaty

Na tej podstronie znajdą się relacje z warsztatów kamieniarskich. Dla tych, którzy wstępnie chcieliby zobaczyć, jak wygląda obróbka kamienia, trzy materiały wideo, gdzie ludowy kamieniarz Józef Lewkowicz opowiada i pokazuje, jak działać z kamieniem.

wiosna 2022 – najbliższe warsztaty zostaną zorganizowane już na wiosnę. W zależności od prognoz pogodowych, gdy zima już odpuści, pojawią się ogłoszenia związane z naborem na warsztaty kamieniarskie. Planowane miejsce: Nowe Sioło.

4 września 2021Józef Lewkowicz prowadził warsztaty kamieniarskie z harcerzami z Podkarpackiej Chorągwi ZHP.

 

# Józef Lewkowicz, kamieniarz, który czerpie inspirację z kamieniarki bruśnieńskiej pokazuje, jak rzeźbić w kamieniu bruśnieńskim.

# Pierwsza część warsztatu, gdzie poznamy tajniki pracy kamieniarza artysty. Omówione zostały kwestie wyboru materiału, procesu oceny kamienia, oddzielanie potrzebnej bryły i nadania jej wstępnego kształtu. To część, gdzie trzeba wykazać się umiejętnościami rzemieślniczymi pracy z kamieniem.

# Druga część warsztatu z kamieniarskiego, poświęcona jest pracy precyzyjnej. Nadbieranie, precyzyjne uderzenia i nadawanie kształtu płaskorzeźbom.